Presidenti i Republikës së Shqipërisë

IMG 20230721 WA0042

Lajme

Presidenti Begaj pret në një takim lamtumire Ambasadoren e Bashkimit Evropian, znj. Hohmann

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj, priti sot në një takim lamtumire Ambasadoren e Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Christiane Hohmann.

Gjatë takimit, Presidenti Begaj çmoi rolin e Ambasadores Hohmann në detyrën e rëndësishme të përfaqësimit të delegacionit të BE-së në Tiranë.

Kreu i Shtetit vuri në dukje se znj. Hohmann erdhi në krye të delegacionit vetëm pak ditë pasi Shqipëria kishte çelur negociatat për anëtarësim me Bashkimin Evropian një vit më parë.

Për Kreun e Shtetit anëtarësimi në BE është objektivi strategjik më madhor i Shqipërisë dhe shqiptarëve.

Në fund të takimit, Presidenti Begaj i uroi suksese znj. Hohmann në karrierën e  saj.