Presidenti i Republikës së Shqipërisë

Mesazhe

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj, reagoi sot, nëpërmjet një postimi në rrjetin social X, ndaj sulmit terrorist ndaj Izraelit

Në reagimin e tij, Presidenti Begaj u shpreh:

“Dënoj fuqishëm sulmet e Hamasit kundër Izraelit.

Në këto momente, ne qëndrojmë krah Izraelit.

Lutjet tona shkojnë për viktimat dhe familjet e tyre.

Shqipëria është e vendosur kundër terrorizmit të çdo forme.”