Presidenti i Republikës së Shqipërisë

Mesazhe

Mesazhi i Presidentit të Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj mbi tërmetin në Turqi dhe Siri

Thellësisht i trishtuar nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes. Unë dhe shqiptarët qëndrojmë pranë njerëzve të prekur dhe familjeve që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme.

Mendimet dhe lutjet tona të sinqerta janë me ata!