Presidenti i Republikës së Shqipërisë

328281598 1147156925947103 9055198038193165828 n

Lajme

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj shpreh ngushëllimet pranë Ambasadës së Republikës së Turqisë për tërmetin e datës 6 shkurt

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj shprehu sot ngushëllimet pranë Ambasadës së Republikës së Turqisë në Tiranë, për tërmetin shkatërrimtar të datës 6 shkurt 2023 në Turqi.330176496 522440659978321 4447451463039030359 n

Ndër të tjera, Presidenti Begaj u shpreh se “Populli shqiptar, si dhe unë e kemi të vështirë të gjejmë fjalët e duhura për të ngushëlluar popullin vëlla turk dhe qetësuar sadopak zemrat e familjeve të të mbijetuarve. Lutemi për një rimëkëmbje sa më të shpejtë fizike dhe shpirtërore të secilës familje të prekur nga kjo tragjedi.”

330136223 5810630659004678 3337886347102583271 n