Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit kosovar, Fadil Vokrri

Ndarja e parakohshme nga jeta e legjendës së futbollit të Kosovës është një lajm shokues për të gjithë shqiptarët që e kanë ndjekur e adhuruar shkëlqimin e talentit të tij si sulmues e golashënues i Prishtinës, por edhe i ekipeve të njohura evropiane të Partizanit, Beogradit, Fenerbahçes e madje edhe të përfaqesueses së ish-Jugosllavisë.

Fadil Vokrri me talentin dhe suksesin e tij frymëzoi shumë fëmijë shqiptarë kudo për të ecur në shembullin e tij. Me personalitetin e tij ndërkombëtar ndihmoi integrimin e Kosovës në UEFA dhe FIFA.

Pak ditë më parë pata kënaqësinë të firmosja dhënien e shtetësisë shqiptare për Fadil Vokrrin me kërkesë të F.Sh.F-së, për kontributin e tij të veçantë në mbështetje të futbollit tonë e sidomos ekipeve kombëtare.

Duke i shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të Fadil Vokrrit, Federatës së Futbollit të Kosovës, mbare botës shqiptare të futbollit, jam i bindur se personaliteti i jashtëzakonshem që ai krijoi në fushën e blertë do vazhdojë të frymëzojë gjeneratat më të reja në rrugën e suksesit!