Presidenti Meta pret Zv/Kryeministrin dhe Ministër i Mbrojtjes së Kroacisë, Damir Krstičević

Presidenti Meta pret Zv/Kryeministrin dhe Ministër i Mbrojtjes së Kroacisë, Damir Krstičević

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në takim Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, zotin Damir Krstičević.

Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera historike e tradicionale midis dy vendeve e dy popujve dhe shprehu besimin se, falë vizionit dhe interesave të përbashkëta, këto marrëdhënie do të forcohen më tej në të ardhmen.

]]>