Presidenti i Republikës së Shqipërisë

Lajme

Presidenti Begaj uron për rizgjedhjen Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj, zhvilloi sot një  telefonatë  me Presidentin e Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, të cilin e uroi për rizgjedhjen e tij në postin e Presidentit të vendit.

Marrëdhëniet mes dy vendeve janë të shkëlqyera dhe vitet e fundit kanë njohur vetëm rritje.