Presidenti i Republikës së Shqipërisë

IMG 7716

Lajme

Presidenti Begaj takim me kryetarin e AAK-së, z. Ramush Haradinaj

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, në Ditën e Çlirimit të Kosovës u takua në Prishtinë me z. Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së.

Presidenti Begaj i shprehu edhe një herë zotit Haradinaj vlerësimin për kontributin e tij e të bashkëluftëtarëve për çlirimin e Kosovës.

“Liria e Kosovës ka në themel luftën e heronjve të saj, bij të shqipes nga çdo anë, si dhe mbështetjen e vendosur të miqve, partnerëve tanët strategjikë, që besuan në kauzën e drejtë të lirisë. Ne u jemi mirënjohës përjetë atyre”, – theksoi Presidenti Begaj.