Mesazhi i Presidentit të Republikës për ngjarjen tragjike të Forcave tona të Armatosura në Letoni

Mesazhi i Presidentit të Republikës për ngjarjen tragjike të Forcave tona të Armatosura në Letoni

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta me hidhërim të thellë është informuar për ngjarjen tragjike të ndodhur me kontigjentin e Forcave të Armatosura, në kuadër të asgjesimit të municioneve dhe lëndëve eksplozive në Letoni, ku ka humbur jetën në krye të detyrës Nëntetare Zarife Hasanaj si dhe kanë mbetur të plagosur Komandanti i Kontingjentit, Major Klodian Tanushi, si dhe Rreshteri Julian Kapaj.

Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet më të thella familjes se Nëntetares Zarife Hasanaj, si dhe pjesëtarëve të kontingjentit të FA-së në Letoni.

Presidenti Meta po ndjek me shqetësim gjendjen e efektivëve të plagosur dhe u shpreh urimet për shërim sa më të shpejtë Majorit Klodian Tanushi dhe Rreshterit Julian Kapaj.

]]>