Presidenti i Republikës së Shqipërisë

Lajme

STEMA 01 01

Lajme

Presidenti Begaj, telegram urimi me rastin e 100-vjetorit të Ditës së Shpalljes së Republikës së Turqisë, Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan

Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Bajram Begaj i ka dërguar një telegram urimi me rastin e 100-vjetorit...

Lexo më shumë Presidenti Begaj, telegram urimi me rastin e 100-vjetorit të Ditës së Shpalljes së Republikës së Turqisë, Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan

IMG 2330

Lajme

Presidenti merr pjesë në 120 vjetorin e shkollës shqipe në fshatin Iballë të Pukës

120 vjet arsim shqip në Iballën e Pukës. “Historia e shkollës tuaj e tregon fort qartë sa e shenjtë...

Lexo më shumë Presidenti merr pjesë në 120 vjetorin e shkollës shqipe në fshatin Iballë të Pukës

Vau I Dejes 4

Lajme

Presidenti Begaj viziton disa biznese në Bashkinë Vau i Dejës: Begaj: Modele të suksesit për investim në Shqipëri. Është frymëzuese të shohësh shqiptarë që kthehen për të investuar në shtëpinë e tyre!  

Presidenti i Republikës së Shqipërisë Sh.T.Z. Bajram Begaj zhvilloi sot një vizitë në bashkinë Vau i...

Lexo më shumë Presidenti Begaj viziton disa biznese në Bashkinë Vau i Dejës: Begaj: Modele të suksesit për investim në Shqipëri. Është frymëzuese të shohësh shqiptarë që kthehen për të investuar në shtëpinë e tyre!  

STEMA 01 01

Lajme

Njoftim për media

Zëdhënësi i Institucionit të Presidentit të Republikës sqaron:  Pasi u njohëm me artikujt e botuar...

Lexo më shumë Njoftim për media

IMG 1990

Lajme

Presidenti Begaj, takimet e fundit me arbëreshët: Faleminderit Kalabri! I nderuar dhe i emocionuar, për gjithçka bëni për identitetin tonë kombëtar!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, përfundoi sot vizitën disaditore në...

Lexo më shumë Presidenti Begaj, takimet e fundit me arbëreshët: Faleminderit Kalabri! I nderuar dhe i emocionuar, për gjithçka bëni për identitetin tonë kombëtar!

IMG 1505

Lajme

Presidenti në Kalabri me arbëreshë, italianë dhe shqiptarë të ardhur dekadat e fundit. Begaj: Të gjithë bashkë jemi më të fortë!

Presidenti në Kalabri me arbëreshë, italianë dhe shqiptarë të ardhur dekadat e fundit. Begaj: Të...

Lexo më shumë Presidenti në Kalabri me arbëreshë, italianë dhe shqiptarë të ardhur dekadat e fundit. Begaj: Të gjithë bashkë jemi më të fortë!

IMG 1264

Lajme

Begaj: “RAI Kalabria”, avokat i minoriteteve etno-gjuhësore!

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj  gjatë qëndrimit në provincën e...

Lexo më shumë Begaj: “RAI Kalabria”, avokat i minoriteteve etno-gjuhësore!

Kalabri 9

Lajme

Presidenti Begaj, me arbëreshët në Krotone: Na ndan vetëm një det, mesazhi i dy këmbanave të kishës të drejtuara nga Shqipëria

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, zhvilloi sot ditën e parë të turit të...

Lexo më shumë Presidenti Begaj, me arbëreshët në Krotone: Na ndan vetëm një det, mesazhi i dy këmbanave të kishës të drejtuara nga Shqipëria

KALABRI 2

Lajme

Takimi i Presidentit Begaj me Presidentin Rajonal të Kalabrisë. Presidenti Begaj: Kalabria e para! Po shohim mundësi të reja për intensifikim të bashkëpunimit ekonomik

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z Bajram Begaj, nisi sot vizitën zyrtare disaditore në...

Lexo më shumë Takimi i Presidentit Begaj me Presidentin Rajonal të Kalabrisë. Presidenti Begaj: Kalabria e para! Po shohim mundësi të reja për intensifikim të bashkëpunimit ekonomik

IMG 0601 1

Lajme

Pyetjet dhe përgjigjet e Presidentit Begaj gjatë konferencës për shtyp me Presidentin e Republikës së Kroacisë

Pyetja: Z. President! Pak ditë më parë ju ngritët shqetësimin për shqiptarët e Luginës së...

Lexo më shumë Pyetjet dhe përgjigjet e Presidentit Begaj gjatë konferencës për shtyp me Presidentin e Republikës së Kroacisë

IMG 0601

Deklarata, Lajme

Deklaratë e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, në kuadër të konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin e Republikës së Kroacisë, Sh. T. Z. Zoran Milanoviç

Përshëndetje ! Së pari, dëshiroj edhe njëherë ta falënderoj Presidentin e Republikës së Kroacisë,...

Lexo më shumë Deklaratë e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Sh. T. Z. Bajram Begaj, në kuadër të konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin e Republikës së Kroacisë, Sh. T. Z. Zoran Milanoviç

IMG 0589

Lajme

Presidenti Begaj pret Presidentin e Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviç

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bajram Begaj, priti sot në një vizitë shtetërore Presidentin e...

Lexo më shumë Presidenti Begaj pret Presidentin e Republikës së Kroacisë, Zoran Milanoviç