Lajme

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Grave dhe Vajzave në Shkencë, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi një takim me pedagoge, studiuese, shkencëtare, inxhiniere dhe vajza të talentuara në shkencat ekzakte. Duke nënvizuar rëndësinë e madhe të angazhimit të vajzave dhe grave në shkencë, Presidenti...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim të përzemërt Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Sh.T.Z. Albin Kurti. Pasi e uroi për marrjen e detyrës së lartë të Kryeministrit dhe për sa më shumë suksese në të mirë të Kosovës, të popullit të...

Uashington D.C, SHBA Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë, në prag të misionit të tyre në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, priti në një takim në Uashington, Presidentin e Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta. Presidenti Meta i njohu Ambasadorët me zhvillimet më të fundit në Shqipëri dhe në rajon,...

Uashington D.C, SHBA Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim në Ambasadën e Shqipërisë në Uashington, Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit, si dhe të dërguarin special të SHBA për Ballkanin Perëndimor, z.Matthew Palmer. Në fokus të takimit ishte shtimi i përpjekjeve të përbashkëta...

Uashington D.C, SHBA Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, në kuadër të vizitës së tij zyrtare disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u prit në një takim të përzemërt në Senatin Amerikan, nga Senatori Republikan z. Ron Johnson, Kryetar i Komisionit për Sigurinë Kombëtare...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Europës, i cili po zhvillon një mision fakt-mbledhës në Shqipëri. Presidenti Meta falënderoi për zhvillimin e këtij misioni dhe vlerësoi veçanërisht...