Lajme

Pilur, Himarë Në vijim të vizitës së Tij në Pilur të Himarës, Presidenti i Republikës vlerësoi tre nga emblemat e polifonisë shqiptarë, këngëtarë të grupit polifonik "Bejkë e bardhë". Në ceremoninë solemne të organizuar në sheshin kryesor të Pilurit, ku merrnin pjesë Kryetari i Bashkisë së Himarës,...

Pilur, Himarë Në kuadër të kremtimit të 100-vjetorit të Luftës së Vlorës, Presidenti i Republikës, SH.T.Z. Ilir Meta zhvilloi një vizitë pune në Pilur të Himarës, ku vlerësoi gjashtë Kapedanët e Bregut, atdhetarë të spikatur të kësaj treve, me kontribut të shquar në mbrojtjen e interesave...

Presidenti i Republikës, SH.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në seancën e dhurimit të gjakut të organizuar nga Kryegjyshata Botërore Bektashiane, në ndihmë të fëmijëve talasemikë dhe të sëmurëve kronikë. Fillimisht Kreu i Shtetit shprehu mirënjohjen për të rinjtë e angazhuar vullnetarisht për të dhënë kontributin...

Shkodër Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në çeljen e Panairit të Artizanatit në Shkodër, që zhvillohet për të tetin vit radhazi. I shoqëruar nga Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, znj. Voltana Ademi, autoritetet vendore dhe qytetarë të shumtë, Kreu i Shtetit...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim të përzemërt ekipin e mjekëve dhe infermierëve të ardhur nga Italia për të trajnuar strukturat tona shëndetësore, me qëllim arritjen e rezultateve më efektive në luftën me pandeminë e rrezikshme COVID-19. Presidenti Meta pasi u...

Faktet tronditëse të censurës dhe presioneve në rritje ndaj medias së pavarur dhe kritike me qeverinë, që po konstatohen çdo ditë dhe po denoncohen periodikisht nga organizata prestigjoze ndërkombëtare, janë tepër alarmuese dhe kërkojnë një përgjigje të menjëhershme. Raporti i Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike,...