Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta zhvilloi sot një bisedë telefonike me Presidenten e Republikës së Gjeorgjisë, Sh.S.Znj. Salome Zourabichvili. Presidenti Meta u shpreh se Shqipëria mbështet aspiratat euroatlantike të Gjeorgjisë dhe përgëzoi Tbilisin për kontributin thelbësor në operacionet dhe misionet e Aleancës. "Marrёdhёniet Shqipëri-Gjeorgji konsiderohen shumë...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh” dy figura të spikatura të sportit shkodran dhe atij kombëtar, futbollistin e shquar z. Ferid Rragami, si dhe atletin e trajnerin e mirënjohur, Profesor Vildan Tufi. Në ceremoninë solemne të organizuar në Institucionin e...

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vizitoi sot Shtëpinë e Fëmijës “Fillime të Reja” në Tiranë, ku u uroi përzemërsisht festën e tyre. I shoqëruar nga bashkëthemeluesi i Shtëpisë së Fëmijëve, pastori i Kishës Ungjillore Paulin Vilajeti, Kreu i...