Lajme

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim pune Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Norvegjisë në Shqipëri, rezident në Prishtinë, Sh.T.Z. Jens Erik Grondahl. Kreu i Shtetit vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme të Norvegjisë në proceset e integrimit euroatlantik të Shqipërisë dhe...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta dekoroi me Titullin “Mjeshtër i Madh” rapsodin e njohur Viktor Paloka “Në shenjë vlerësimi ndaj kontributeve të çmuara si njëri prej rapsodëve të njohur të këngës popullore, udhëheqës dhe organizator i veprimtarive të shumta dhe autor tekstesh këngësh. Me...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti sot aktivitetin solemn të zhvilluar në Selinë e Shenjtë të Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, me rastin e kremtimit të 100-vjetorit të Kongresit të Parë Bektashian, të mbajtur në Teqenë e Prishtës të Skraparit, më...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta dekoroi me Titullin “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e muzikës së lehtë dhe klasike, baritonin lirik dhe pedagogun e spikatur të kantos, zotin Agim Duro, “Në vlerësim të interpretimeve të spikatura e me nivel të lartë si dhe të kontributeve...

Nën kujdesin e Presidentit të Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta, u organizua sot, nëpërmjet një video-konference, një takim me profesorë dhe ekspertë, për të diskutuar lidhur me shkaqet dhe masat efektive, që duhen marrë, për të frenuar fenomenin tepër shqetësues të shpopullimit të vendit. Në këtë takim...

Përshëndetje dhe mirëmbrëma, Ndoqëm sot prononcimin publik të Ministres së Financave, lidhur me projektet infrastrukturore të Fondit Saudit të Zhvillimit, në Qarkun e Vlorës. Shpresuam te qëndrimi i pritur dhe i duhur i ministres për t’iu kërkuar ndjesë qytetarëve të Qarkut të Vlorës për ndërprerjen e investimeve,...

Mirëmbrëma të gjithëve, Ju kërkoj falje për vonesën, por na iku energjia elektrike në Presidencë, ndaj e kishim të pamundur të lidheshim në kohë me ju. Me sa kuptohet, ka nisur edhe OSHEE-ja fushatën elektorale dhe ndërprerjet energjisë elektrike, siç duket, do të jenë më të shpeshta. Jam...