Lajme

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë sot dhe përshëndeti paraqitjen e “Aleancës Kombëtare të Studentëve Senatorë”, një veprimtari e zhvilluar në Hotel Tirana International, në të cilën ishin të pranishëm gjithashtu përfaqësues të universiteteve publike, deputetë, përfaqësues të Ministrisë së Arsimit,...

Në kujdesin e veçantë të Presidentit të Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta, si dhe në bashkëpunim me Special Olympic ALbania, u zhvillua sot paradite në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” veprimtaria me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Sportit për Zhvillim dhe Paqe, në të cilin...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në takim Zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë, zotin Damir Krstičević. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera historike e tradicionale midis dy vendeve e dy popujve dhe shprehu besimin se, falë vizionit dhe interesave të përbashkëta,...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta së bashku me bashkëshorten, zonjën Monika Kryemadhi dhe fëmijët e tyre: Borën, Besarin dhe Erën vizituan sot Arqipeshkvinë Metropolitane Tiranë-Durrës ku u pritën nga Kryetari i Konferencës Ipeshkvore dhe Arpeshkvi katolik metropolitan, Imzot George Frendo. Presidenti Meta uroi...