Lajme

Në prani të Nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi dhe anëtarëve të Kabinetit të Presidentit, u zhvillua sot në Institucionin e Presidentit të Republikës, ceremonia e betimit të anëtarëve të rinj të kabinetit qeveritar, zëvendëskryeministrit Erion Braçe dhe ministrave Anila Denaj, Belinda Balluku, Besa Shahini, Elva...

Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Sh.T.Z. Stef Blok. Presidenti Meta vlerësoi thellimin e bashkëpunimit ndërmjet Shqipërisë dhe Holandës, veçanërisht ndihmën në fushën e sundimit të ligjit dhe rritjen e investimeve...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vlerësoi sot në një ceremoni solemne të zhvilluar në Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve, ku ishin të pranishëm Kryegjyshi Baba Haxhi Edmond Brahimaj, udhëheqës dhe besimtarë të shumtë të bashkësisë bektashiane, atdhetarin dhe personalitetin e shquar fetar Baba...