Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti në një takim delegacionin e Kosovës të kryesuar nga Kryetari i Parlamentit, Z. Kadri Veseli ku bënin pjesë Z/Kryeministrat Fatmir Limaj dhe Dardan Gashi. Presidenti Meta theksoi se Kosova ka nevojë imediate për konsensus politik të brendshëm dhe gjithëpërfshirje...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta priti sot në një takim Ministrin e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, z. Fatmir Matoshi. Gjatë takimit, Presidenti Meta theksoi nevojën për angazhimin e përbashkët që të gjitha pasuritë kombëtare të shfrytëzohen me racionalitet, në funksion të mbrojtjes së...