Lajme

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta niset sot për një vizitë zyrtare dy ditore në Egjipt, me ftesë të Presidentit të Egjiptit, Sh.T.Z. Abdel Fattah El-Sisi. Gjatë vizitës në Egjipt, përveç ceremonive të rastit dhe takimit me Presidentin El-Sisi, Presidenti Meta do të takohet edhe me...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerësoi drejtorin e Fondacionit “Konrad Adenauer” në Shqipëri, zoti Walter Glos me Titullin “Për Merita të Veçanta Civile”. Presidenti Meta i dorëzoi dekoratën zotit Glos, në përfundim të mandatit të tij, me motivacionin: “Në vlerësim të kontributit të çmuar për...

Presidenti Meta përkujton 68-vjetorin e pushkatimit pa gjyq të 22 viktimave të pafajshme të “bombës” në ish-Legatën Sovjetike: Brezat e rinj duhet ta njohin të vërtetën e së kaluarës së hidhur historike, që ajo të mos përsëritet më! Në një ceremoni solemne, Presidenti i Republikës Sh.T.Z....