Lajme

Presidenti Meta merr pjesë në Konferencën e 3-të Kombëtare të Industrisë së Bimëve Mjekësore dhe Aromatike: Ky sektor është lokomotiva e eksporteve tona jo vetëm bujqësore. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti Konferencën e 3-të të Industrisë së Bimëve Mjekësore...

Gazetari: Zoti President, a rrezikon vendi të shkojë në përplasje civile në kohën që kriza politike po thellohet dhe palët politike janë ekstremisht të kundërta në qëndrimet e tyre? Presidenti Meta: Mendoj që kjo situatë nuk duhet të ekzistonte kurrsesi pas 22 vjetësh, që kur Shqipëria...

Presidenti Meta takohet me Presidentin e ri të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Stevo Pendarovski: I bindur në forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dypalëshe. Shkup, Maqedoni Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta mori pjesë sot në ceremoninë zyrtare të betimit të Presidentit të ri të Republikës së...

Presidenti Meta përshëndet “Ditën e Europës”: Integrimi europian, mundësi e jashtëzakonshme për të realizuar përfundimisht ëndrrën e studentëve të Dhjetorit ‘90 për ta bërë Shqipërinë si gjithë Europa. Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte i pranishëm sonte në pritjen e dhënë nga Ambasadori...