Lajme

Durrës Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta bëri sot homazhe te busti i Heroit të Popullit, Mujo Ulqinaku në Durrës, me rastin e 80-vjetorit të nisjes së rezistencës antifashiste kundër pushtimit të Shqipërisë. Gjatë ceremonisë përkujtimore ku ishin të pranishëm edhe përfaqësues të institucioneve vendore...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ishte i pranishëm në seancën e dhurimit të gjakut të organizuar nga Instituti Profesional “ATC” në kuadër të nismës së ndërmarrë nga “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”. Gjatë kësaj seance ndërgjegjësuese të dhurimit të gjakut, Kreu i Shtetit theksoi se...

Presidenti Meta përshëndet 10-vjetorin e anëtarësimit historik të Shqipërisë në NATO: Forcimi dhe fuqizimi i infrastrukturës së sigurisë tonë kombëtare mbetet një prioritet i padiskutueshëm. Presidenti i Republikës dhe Komandanti i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, Sh. T. Z. Ilir Meta mori pjesë në festimet dhe...