Activities


The message of President Nishani wishing a Happy New 2016 Year

(Shqip) Presidenti Nishani u uron Krishtlindjet besimtarëve të krishterë shqiptarë kudo ku ndodhen

(Shqip) Intervistë e Presidentit Nishani dhënë për TV Klan dhe ABC News

(Shqip) Presidenti Nishani merr një mesazh falënderimi nga Presidenti Francez, François Hollande

(Shqip) Presidenti i Republikës përshëndet autorizimin e Papa Françeskut për shenjtërimin e Nënë Terezës

(Shqip) Presidenti Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të Drejtorit të INSTAT-it, Gjergj Filipi

(Shqip) Presidenti i Republikës shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Imzot Rrok Mirditës

(Shqip) Kreu i Shtetit shqiptar uron Presidentin e Malit të Zi, Filip Vujanović për ftesën e anëtarësimit në NATO

The United States President Obama wishes a Happy Independence Day to the Head of the Albanian State

The message of the Head of Albanian State, H. E. Mr. Bujar Nishani addressed to the French President Hollande