Veprimtari


Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin e tij familjes së qytetarit Agim Buci

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta uron Presidentin e zgjedhur të Malit të Zi, Milo Ðukanović

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta uron Festën e shenjtë të Pashkëve ortodokse

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Presidentit të Nderit të Federatës Pan-Shqiptare “VATRA”

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta uron Festën e shenjtë të Pashkëve

Intervistë e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për gazetën greke “To Vima”

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të Dr. Polikron Çela

Presidenti Meta shpreh urimet më të ngrohta dhe vëllazërore për 10-vjetorin e Pavarësisë së Republikës së Kosovës

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Abdylaqim Ademit

Presidenti Meta shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Jonuz Musliut, Kryetar i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës