Mesazhe

Të nderuar të pranishëm, Lejomëni që të sjell në vëmendje fjalët e të ndjerit Noach Flug, diplomat dhe mbrojtës i shquar për të drejtat e të mbijetuarve të Holokaustit. “Kujtesa është si uji: është thelbësore për jetën dhe gjen rrugën e vet drejt hapësirave të reja dhe...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Papa Emeritus Benedikti i XVI, në Ambasadën e Selisë së Shenjtë në Tiranë. Presidenti Begaj i shoqëruar nga Ambasadori i Selisë së Shenjtë në Shqipëri, Nunci Apostolik imzot Luigi...

Me rastin e Ditës së Flamurit dhe 110- vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, Presidenti i Republikës Sh. T. Z. Bajram Begaj mori mesazhe urimi nga shumë liderë dhe përfaqësues të vendeve të ndryshme të botës. Në një telegram urimi Presidenti i Francës, Sh. T....

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Bajram Begaj zhvilloi sot një vizitë në Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar në Tiranë, për të shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Mbretëreshës Elizabeth II. Kreu i Shtetit u prit nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në vendin tonë,...

REPUBLIKA E SHQIPЁRISЁ PRESIDENTI Tiranë më, 5 Shtator 2022   Të nderuar Zonja dhe zotërinj deputetë! Nisja e sesionit të ri të punimeve të Kuvendit, më krijon mundësinë, t’ju drejtohem të gjithë ju deputetëve, për t’ju uruar punë të mbarë, angazhim të frytshëm dhe maksimal në përmbushje të të gjitha...

[video width="1280" height="720" mp4="https://president.al/wp-content/uploads/2022/07/IMG_3043_2_1.mp4"][/video]   Të dashur qytetarë, E sotmja është një mbrëmje feste, pasi ri konfirmojmë rrugën e pakthyeshme evropiane dhe partneritetin me aleatin tonë prej një shekulli. Jam i vetëdijshëm se 10 ditë më parë, me vendimin për hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, në...