Lajme

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenten e Kroacisë, Sh. S. Znj. Kolinda Grabar-Kitarović “”Për kontributin e çmuar në intensifikimin e gjithanshëm të marrëdhënieve midis Republikës së...

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta i uroi mirëseardhjen në Shqipëri, Presidentes së Republikës së Kroacisë, Sh.S.Znj. Kolinda Grabar-Kitarović, e cila me ftesë të Kreut të Shtetit, po zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri. Pas ceremonisë së mirëseardhjes dhe ekzekutimit të himneve kombëtare të të dy...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta priti në një takim Komisionerin Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn. Në vijim të vendimit të Këshillit Evropian të qershorit, Kreu i Shtetit çmoi angazhimin e menjëhershëm të Komisionerit Hahn për nxitjen e...

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vizitoi sot në kuadër të Ditës Botërore të Aftësive Rinore, shkollën profesionale “Rogacionistët” në Lezhë, të drejtuar nga At Antonio Leuci. Gjatë kësaj veprimtarie ku ishin të pranishëm drejtues të pushtetit vendor, deputetë të Kuvendit, përfaqësues diplomatikë të...