Lajme

Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta vlerësoi me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”, në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Princin e Monakos, Albert II “Për kontributin e çmuar në inkurajimin dhe intensifikimin e marrëdhënieve miqësore dhe të bashkëpunimit midis Republikës...

Presidenti Meta merr pjesë në “Festën e Gështenjës”: Gështenja juaj është një “brand” i jashtëzakonshëm për Tropojën dhe Shqipërinë. Tropojë Në vijim të vizitës së tij së Tropojë, Presidenti i Republikës Sh.T.Z. Ilir Meta u prit sot nga Kryetari i Bashkisë, Besnik Dushaj, i cili i uroi...