Presidenti Nishani priti në një takim Kryetarin e BDI-së në Maqedoni, Ali Ahmeti

29 dhjetor 2016

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti në një takim miqësor Kryetarin e Partisë Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni, zotin Ali Ahmeti. Në takim u diskutua rreth situatës paszgjedhore në Maqedoni dhe angazhimin e BDI-së në këtë proces.