Njoftime


Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Bujar Nishani priti në një takim aktivistë civilë

Ambasadori i Republikës Demokratike Socialiste të Sri Lankës i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Presidenti Nishani në Gjirokastër: Qyteti juaj, si një nga epiqendrat e kulturës dhe atdhedashurisë së Jugut ka kontribuar shumë në lartësimin e emrit shqiptar.

Presidenti Nishani në Festën e “8 Marsit”: Shoqëria jonë ka ende shumë nevojë për përpjekje e për emancipim!

Presidenti Bujar Nishani kremton 130-vjetorin e hapjes së mësonjëtores së parë shqipe dhe të Ditës së Mësuesit në Komunat e Bujanocit dhe të Preshevës

Presidenti Nishani pret Kryeaudituesin e Shtetit të Kuvajtit, Adel Abdulaziz Al-Saraawi

Presidenti Nishani u takua sot me Përfaqësuesen e Lartë të BE për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë dhe Zv. Presidente e Komisionit Evropian, Federica Mogherini

Ambasadori i Malajzisë i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Ambasadori i Republikës së Argjentinës i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Presidenti Nishani priti në një takim Drejtuesen e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Genoveva Ruiz-Calavera