Info


(Shqip) Presidenti Meta takohet me Zv/kryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva

(Shqip) Presidenti i Republikës priti Ministrin e Jashtëm të Republikës së Maqedonisë, Nikola Dimitrov

(Shqip) Ceremonia në Presidencë, Sh.T.Z. Ilir Meta merr detyrën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë

(Shqip) Kuvendi mblidhet në seancë plenare, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T. Z. Ilir Meta bën betimin

(Shqip) Ambasadori i Mbretërisë së Spanjës i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

(Shqip) Presidenti Nishani priti Ministrin japonez të Shtetit, zotin Nobou Kishi

The Head of the Albanian State wishes a Happy National Day to the French President Macron

(Shqip) Presidenti Nishani mori pjesë në ceremoninë e nderimit të ish-kancelarit gjerman, Helmut Kohl në Parlamentin Evropian

(Shqip) Kreu i Shtetit shqiptar vlerëson Artan Cukun (pas vdekjes) me Dekoratën e Artë të Shqiponjës

(Shqip) Kreu i Shtetit shqiptar bën homazhe dhe shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të ish-Kancelarit gjerman, Helmut Kohl