Njoftime


Presidenti Meta takohet me Zv/kryeministren për Reformën Gjyqësore dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva

Presidenti i Republikës priti Ministrin e Jashtëm të Republikës së Maqedonisë, Nikola Dimitrov

Ceremonia në Presidencë, Sh.T.Z. Ilir Meta merr detyrën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë

Kuvendi mblidhet në seancë plenare, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T. Z. Ilir Meta bën betimin

Ambasadori i Mbretërisë së Spanjës i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit të Republikës, Bujar Nishani

Presidenti Nishani priti Ministrin japonez të Shtetit, zotin Nobou Kishi

Kreu i Shtetit shqiptar uron Presidentin Macron me rastin e Festës Kombëtare të Republikës Franceze

Presidenti Nishani mori pjesë në ceremoninë e nderimit të ish-kancelarit gjerman, Helmut Kohl në Parlamentin Evropian

Kreu i Shtetit shqiptar vlerëson Artan Cukun (pas vdekjes) me Dekoratën e Artë të Shqiponjës

Kreu i Shtetit shqiptar bën homazhe dhe shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të ish-Kancelarit gjerman, Helmut Kohl