Veprimtari


Presidenti Nishani i dërgon mesazh ngushëllimi Presidentit Erdoğan

Mesazhi i urimit të Presidentit të Republikës SH.T.Z. Bujar Nishani me rastin e Vitit të Ri 2017

Presidenti Nishani uron besimtarët e krishterë shqiptarë me rastin e Festës së Krishtlindjes

Kreu i Shtetit shqiptar i shpreh ngushëllimet Presidentit Gauck për aktin terrorist në Berlin

Presidenti Nishani uron Atin e Shenjtë, Papa Françesku me rastin e 80-vjetorit të lindjes

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani njëkohësisht Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura uron 104-vjetorin e Ushtrisë Kombëtare

Presidenti Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe analistit të njohur, Andrea Stefani

Intervistë e Presidentit Nishani dhënë për emisionin “Top Story” të gazetarit Sokol Balla në Televizionin “Top Channel”

Presidenti Nishani uron Imzot Frendon për emërimin nga Papa Françesku si Arqipeshkv i Dioqezës të Tiranës dhe Durrësit

Kreu i Shtetit shqiptar uron Presidentin e zgjedhur të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump