Veprimtari


Presidenti Nishani u uron besimtarëve myslimanë Muajin e madhërishëm të Ramazanit

Presidenti Nishani do të marrë pjesë në Platformën Globale 2017 për Reduktimin e Rrezikut të Katastrofave me ftesë të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së, António Guterres

Presidenti i Republikës shpreh ngushëllimet për viktimat e akteve terroriste në Arenën e Mançesterit dhe solidaritetin me qytetarët e autoritetet britanike

Kreu i Shtetit shqiptar uron Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk për Ditën e Evropës

Kreu i Shtetit shqiptar uron Presidentin e ri të Francës, Emmanuel Macron

Presidenti Nishani u uron Festën e Pashkëve besimtarëve të krishterë shqiptarë

Kreu i Shtetit shpreh ngushëllimet për ndarjen tragjike nga jeta të ish-zyrtarit të lartë të policisë, Artan Cuku

Presidenti Nishani përshëndet dhe uron 8-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO

Kreu i Shtetit shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të muzikantit të shquar Françesk Radi

Intervistë e Presidentit Nishani dhënë për emisionin “Kjo javë” me gazetaren Nisida Tufa në televizionin “News 24”